Viktor Palmet / Pan Mao Zi Ku – 2014 aastal Hiinas Wudangis antud taoistlik nimi. Taoistlik nimi on tähenduslik:

Pan Viide Viktor Palmeti nimele.
Mao Wudangi taoistlik preester ja Kungfu Meister Yuan Xiu Gang lisas nimele oma nimeliidese – Mao. Sellega tunnistas ta mind oma isiklikuks õpilaseks, mis on kahtlemata suur au ja kohustus.
Zi Austav viide. Tähistab legendaarse Zhang SanFeng kungfu traditsioonide hoidjat ja edendajat, 16. generatsioonis.
Ku Isik, kellel on õigus juhendada teisi.

 

Jaapani võitlusviiside süsteem Sobudo seob mitmeid iseseisvaid võitlusalasid; seniste trennidega saadud tasemed :

AIKIDO must vöö
IAIDO (Jaapani mõõk) must vöö
JODO (lühike kepp) must vöö
JUKEMPO (vabavõitlus) must vöö

Viktor Palmet / Juhataja-õpetaja

Viktor Palmet, õppinud ainult Hiina meistritelt, sealhulgas kolmel viimasel aastal Hiinas Wudang Kungfu Akadeemias. Omistatud taoistlik isikunimi Pan Mao Zi Ku. Lisaks Hiina võitlus- ja tervisealade tundmisele oman neli musta vööd erinevates Jaapani võitluskunstides.

Tegelenud idamaiste võitluskunstidega alates 1980 aastast. Varasemal ajal peamiselt karatega ning põgusalt taiji-ga. Edaspidi jätkasin Jaapani võitlusviisidega paralleelselt Hiina stiilidega.

Hiina stiilide ja Jaapani võitlusviiside paralleelsel õppimisel taipasin nende siduvust. Hämmastav, kui sarnased on näiteks Aikido ja taijiquan. Jodo on sarnane wushu relvastiilidega. Jukempo põhimõtteliselt ei erine hiina tuishou-st.

Alates 2012. aastast sõidan igal aastal kuuks ajaks Hiina Wuadangi Kungfu Akadeemiasse end täiendama. 2014 aasta märtsis pühitseti mind Zang Sanfeng kungfu traditsioonide hoidjaks (Zhang Sanfeng Pay) 16. generatsioonis. Samas anti vastav tunnistus ning taoistlik nimi Pan Mao Zi Ku. Meister Yuan Xiu Gang annetas tseremoniaalse mõõga.

Krija Hatha Yoga-ga regulaarne tegelemine on kinnistanud arusaamise, et stiilide, vormide ja praktikate viljelemine ilma teadvelolekus püsimiseta ei anna arvestatavat tulemust.

Võrdlemisi põhjalikult olen õppinud Hiina iidset tarkust Feng Shui ja geobioloogiat. Minu õpetajaks on hästi tuntud legendaarne geobioloog Rein Weber.

Hea isikliku vormi säilitamiseks pean oluliseks regulaarseid treeninguid ja ka võistlemist. 2014 aasta mais sain Eesti Aikido Meistrivõistlusel II koha.

Muuhulgas pean lugu ka muudest kungfu valdkondadest: rohelise tee traditsioonidest ning tervisliku toidu valmistamisest, mis baseerub valdavalt taimsel toidul; samuti kalligraafiast .

Vaatamata sellele, et juhendan trenne, olen ja jään ÕPILASEKS. Õppida on lõputult palju. Õnneks on mul olnud ja on praegugi väga head õpetajad. Nende nimed on kodulehel kirjas. Samas õpin väga palju oma trennikaaslastelt ja ka õpilastelt.