Sügisel jätkame treeningutega 5 päeval nädalas

Sügise tulekuga jätame ära treeningud Rocca al Mare staadionil, kuna ilmad on pigem külmad ja muutlikud. Kolime täielikult tagasi TAO Keskusesse, endiselt aadressil Rotermanni 2.

Sügisel jätkame treeningutega, mis keskenduvad ikka Taiji-le, ning lisaks õpime liikumisi ChiKung ning WuShu stiilist, et lisada treeningutele mitmekesisust.

Taiji, chikung treeningud alustajatele

Teisipäevad ja neljapäevad on eelkõige mõeldud algajatele, kes soovivad Tai Chi treeningutega algust teha ning sellega lähemalt tutvuda. Siin räägime stiilist üleüldiselt, alustame täiesti algusest, baasliikumistest. Selleks, et jõuda konkreetsete vormide õppimiseni, siis on hea keha liikuma panna nii, nagu Taiji vorm seda soosib. Kui baasliikumised ja põhitõed enamvähem selged, siis asume baasvormi õppimise juurde.

Algajate puhul on oluline kindlasti kannatlikkus, sest TaiChi nõuab tohutut detailitäpsust. Aga see kõik on pikas perspektiivis igale harrastajale igati kasulik, nii füüsilises kui ka vaimses ettevalmistuses. Taiji treeningutega alustamine on pimeda sügise tulekuga üks parimaid kingitusi, mida saad endale teha.

On mõistetav, et hommikused kellaajad ei pruugi kõigile sobida. Antud juhul WudangKungfu klubi teeb hommikusi trenne põhjendatult. Hommikune vaimsust ergastav liikumine on hea algus sinu tavalisele päevale või siis nendele, kes sealt otse energiast laetuna tööle lähevad. Et päev saaks hea energiaga alata, just sellepärast oleme kõik trennid planeerinud varahommikusele ajale, enne sinu argipäevaseid toiminguid.

Tai Chi treeningud edasijõudnutele

Kolmapäevad ja neljapäevad on mõeldud eelkõige harrastajatele, kes on TaiChi baaskursused läbinud, juba mõnda aega trennis käinud, kes tunnevad baastehnikaid ning oskavad iseseisvalt sooritada baasvormi.

Edasijõudnutega õpime keerukamaid Taiji vorme, kus lisaks saame kaasata ka mõnda relva, nagu näiteks Tai Ji mõõk, hobusepiits, jms. Justnimelt mõõgavorm on Taiji harrastajatel üks lemmikuid, sest lisaks kehale saab keskenduda ka täpselt ja voolavalt liikuvale mõõgale, mis saab üheks sinu keha ja vaimuga.

TaiChi juurde sobivad väga hästi sarnased stiilid, mis täiendavad Taiji stiilist arusaamist ning teadlikkust erinevatest ühendavatest stiilidest. Õpime ChiKung vorme, et treeninguid mitmekesisemaks muuta. Samuti õpime WuShu liikumisi, mis on kiiremad ja äkilisemad, et lisada aeglaselt kulgevale Taijile ka kiiremat vormi.

Pühapäeva konsultatsioonid TaiChi, ChiKung ja WuShu teemadel

Pühapäeva hommikul on trenni oodatud kõik harrastajad, kes pole mingil põhjusel tavatrennides mõningatele detailidele pihta saanud ja soovivad vastuseid saada. Teeme sellise avatud trenni, kus saame arutleda, küsida, käia üle täpsustusi vajavad teemad.

 

Ootan teid kõiki trenni!

Viktor Palmet / Pan Mao Zi Ku